Today Photo

ترس مانع اصلی موفقیت تکنولوژی های نامرئی

اخبار تکنولوژی | ترس مانع اصلی موفقیت تکنولوژی های نامرئی این واقعیت در دنیای تکنولوژی ثابت شده که زمان بندی از هر چیزی مهم تر است. شاید شما بهترین گجت، نرم افزار یا تجربه دیجیتالی را ساخته باشید که جهان تا به حال به خود دیده، اما اگر بازار آماده ی پذیرش آن نباشد، این محصول یا سرویس موفق نخواهد شد.
 

در حقیقت تاریخ فناوری سرشار از شرکت هایی است که ایده های معرکه ای داشتند، اما آن ها را زودتر از موعد یا بدون زمینه سازی کافی برای جلب توجه خریداران به بازار عرضه کردند. اپل نیوتون را یادتان هست؟ اولین تبلت پی سی Tablet PC همراه با ویندوز اکس پی چطور؟ با این که می توانیم از عملکرد و فایده ی نمونه هایی از این دست ایرادهای فراوانی بگیریم، اما آن ها واقعا ایده های بدی نبودند. حتی شاید چیزی مانند تکنولوژی دستیار دیجیتالی نیوتون خیلی از زمان خودش جلوتر بود؛ حدود دو دهه جلوتر!

در اواسط سال 2017، ما در حال ورود به عصری از تحولات تکنولوژی هستیم که در آن برخی از جالب ترین نوآوری ها احتمالا به اندازه ی گجت های پیشرفته و اپ های دوست داشتنی ما محسوس نیستند. جادوی واقعی بسیاری از این پیشرفت های تکنولوژی جدید تقریبا نامرئی خواهد بود. فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، دستیارهای صوتی و رانندگی خودکار، روش های جدیدی را برای تعامل با محصولات و گجت هایی فراهم می کنند که از قبل می شناسیم. در بعضی موارد، این فناوری ها منجر به ساخت محصولات جدیدی خواهند شد. مانند اسپیکر محبوب آمازون به نام اکو که به دستیار دیجیتالی الکسا مجهز شده است. اما در بسیاری از موارد دیگر، احتمالا هیچ گونه نمود فیزیکی از این تحولات به وجود نخواهد آمد. در عوض، اگر این تکنولوژی ها به درستی کار کنند، درون جهان و ابزارهای کاربردی اطراف ما حل و نامرئی خواهند شد.

ترس، مانع اصلی موفقیت تکنولوژی های نامرئی

هر چند ممکن است به دلیل طبیعت نامرئی تر این فناوری های جدید، سازگاری با آن ها به نظر آسان تر باشد، اما احتمالا این کار بسیار سخت تر خواهد بود. درنتیجه، زمان بندی صحیح محصولات و خدمات تکنولوژی از هر زمان دیگری چالش برانگیزتر خواهد بود. یک مثال ساده: رانندگی خودکار. ماشین هایی که به دستیار رانندگی و رانندگی خودکار مجهز شده اند، کاملا شبیه به همان ماشین هایی هستند که ما طی چند دهه ی گذشته به تنهایی رانده ایم. ولی در زیر کاپوت آن ها، مجموعه ی بزرگی از تکنولوژی های جدید وجود دارد که به طور چشمگیری تجربه ی ما را در رانندگی تغییر خواهد داد.

گرچه رانندگی خودکار پیشرفت هیجان انگیزی است که بسیاری از مردم مشتاقانه آن را دنبال می کنند، در حال حاضر درصد بالایی از مردم نگران این پیشرفت های تکنولوژی هستند، و حتی برخی از آن ها کاملا ترسیده اند. منشا بخش عمده ای از این ترس عدم آگاهی است. برخی از مطالعات نشان داده هنگامی که افراد در کار با اتومبیل های خودران یا دستیار رانندگی اندکی تجربه کسب می کنند، این نگرانی ها اغلب با اشتیاق جایگزین می شود. بااین حال، 5 تا 10 سال آینده برای شرکت های خودروسازی و شرکت های فنآوری بسیار چالش برانگیزی خواهد بود؛ زیرا آن ها در طی این چند سال برای تعیین زمان بندی و چگونگی ورود بعضی از این ویژگی های اتومبیل خودران به بازار، در تکاپو قرار می گیرند.

علاوه بر اتومبیل ها، با بسیاری از نرم افزارها و سرویس ها روبرو خواهیم شد که از هوش مصنوعی یا یادگیری عمیق برای بهبود کارایی تجارب موجود استفاده می کنند؛ مانند ارائه ی پیشنهادهای بهتر موسیقی، فیلم، رستوران و حتی دوست. در مورد هوش مصنوعی، اغلب یک سناریوی دوطرفه در جریان است؛ هرچقدر اطلاعات شخصی بیشتری ارائه کنید، پاسخ ها سودمندتر خواهند بود. هر چند بسیاری از افراد کاملا با این نوع بده بستان موافق هستند، هنوز هم تعداد زیادی با این موضوع کنار نمی آیند و برخی حتی آن را درک نمی کنند. همین موضوع پذیرش گسترده ی برخی از قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی را با تردید روبرو می کند.

ترس، مانع اصلی موفقیت تکنولوژی های نامرئی

درنهایت، مساله ی اصلی اعتماد است. وقتی مردم به یک فناوری اعتماد کنند، بیشتر احتمال دارد از آن استفاده کنند. اما زمانی که قسمت زیادی از این فن آوری اساسا نامرئی است، کسب اعتماد بسیار سخت تر خواهد بود. برای مثال، در حال حاضر تقریبا همه ی افراد از گوشی هوشمند استفاده می کنند، زیرا به راحتی می توانند مزایای استفاده از چنین دستگاه کوچکی را ببینند که با نمایشگر لمسی بزرگش همیشه به اینترنت و دیگر افراد متصل است. از سوی دیگر، در یک سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی، ما می توانیم انتظار داشته باشیم پاسخ هایی دقیق تر و هوشمندانه تر به سؤالاتی که می پرسیم یا دستوراتی که می دهیم دریافت کنیم. اما تفاوت در این زمینه بسیار نامحسوس تر است. در نتیجه ممکن است مردم دیرتر از مزایای ظریف هوش مصنوعی هیجان زده شوند. کافی است چند موضوع ترسناک از فیلم های علمی-تخیلی مثل برتری هوش مصنوعی نسبت به هوش انسان یا انقلاب ماشین ها به میان بکشید تا متوجه شوید منظور ما چیست.

مانند چیزی که در مورد اتومبیل های خودران گفته شد، بیشتر این نگرانی ها مستدل نیستند. بااین حال، نادیده گرفتن این موضوع که مردم همیشه همگام با سرعت پیشرفت تکنولوژی حرکت نمی کنند، کاری احمقانه خواهد بود. بله، تحولات فوق العاده هیجان انگیزی پیش روی ما قرار دارند، اما اگر افراد کافی برای آن ها آماده نباشند، تضمینی برای موفقیت آن ها وجود نخواهد داشت.

منبع : دیجی کالا
اشتراک ایمیل های شبانه
آبونه 1دوست بشین
تا لیست آخرین مطالب سایت هر شب براتون ایمیل بشه
 
این صفحه رو
 
توئیتش کن تو فیسبوک شیر کن برای فرند فید بفرست به تامبلر بفرست چاپش کن
 
 
امتیاز بدین
لطفا برای تشخیص مطالب بهتر ، به این مطلب امتیاز بده
 
آمار امتیازات
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 
 
نظر های داده شده
تا این لحظه 29 نظر برای این مطلب ثبت شده. شما هم اینجا نظرت رو برامون بنویس
 
یاور محمدی
7 ماه پیش
اتفاقا یه مدت تصمیم داشتم رو بیارم به بازیگری که همین ترس لامصب مانع شد
مریم تهرانی
7 ماه پیش
در عین جالب بودن مطلب واقعیت بود . مرسی
قالیشویی در کرج
7 ماه پیش
چقدر تاثیرگذار بود.
مهاجر
6 ماه پیش
مطلب بسیار زیبایی بود
استفاده بردم
آموزش حذف اکانت تلگرام

کفی طبی
6 ماه پیش
کفی طبی
6 ماه پیش
کفی طبی
6 ماه پیش
کفی طبی
6 ماه پیش
کفی طبی
6 ماه پیش
کارت ایران
5 ماه پیش
قبول دارم درسته

ایران دی ال
سهیل امینی
4 ماه پیش
جالب بود سپاس
مرصاد وب
4 ماه پیش
مرصاد وب
4 ماه پیش
نیما
3 ماه پیش
در کل ترس مانعی اصلی برای موفق نشدن است.داشتن اعتماد به نفس هم بسیار کمک می کند تا به کار دلخواهمان بپردازیم
افزایش اعتماد به نفس
مو تن رو
2 ماه پیش
حمل و نقل از خانه به خانه
2 ماه پیش
من فکر می کنم محتوای خوب است. تشکر برای به اشتراک گذاری بزرگ

adana evden eve nakliyat
صادرات فوری
2 ماه پیش
ممنون از اینکه مطالبتون بروز و کاملا جدیده..
مدیر وب
2 ماه پیش
مانومتر
1 ماه پیش
مانومتر
ممنون از اطلاعات
مدیر وب
1 ماه پیش
مجموعه مدیر وب ارائه دهنده خدمات بازاریابی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی
رامین
1 ماه پیش
خیلی مطلب جالبی بود اگه بشه بهش عمل کرد عالیه
طراحی سایت حرفه ای
4 هفته پیش
[url=https://www.sitesazan.net/]طراحی و بهینه سازی سایت[/url]
طراحی و بهینه سازی سایت
گامان تزئین
3 هفته پیش
گامان تزئین
3 هفته پیش
گامان تزئین
3 هفته پیش
گامان تزئین
3 هفته پیش
گامان تزئین
3 هفته پیش
فیلم دوبله
2 هفته پیش
سلام
سایت بسیار خوبی دارید. بابت مطلب خوبتان سپاسگذارم
موفق باشید
 
نظر بدین
ممنون که لطف میکنی و با نوشتن نظرت دلگرممون میکنی
 
برای استفاده از امکانات جدید سایت ، با یک دوست دوست بشین
 

محققان دی ان ای HIV را در موش های زنده از بین بردند
محققان دی ان ای HIV را در موش های زنده از بین بردند
گروهی از محققان توانسته اند دی ان ای ویروس HIV را از ژن های موش های زنده توسط سیستم کریسپر جدا کنند؛ موش ها هم زنده مانده اند.
 
 
 
سن دوستی :
2 سال
رتبه دوستی :
60
امکانات
مطالب

 
شما هم میتونی اینجا کلیک کنی ، فرم همکاری رو پر کنی و یکی از تهیه کننده های یک دوست باشی !
© 2008-2013 1Doost dot com. All rights reserved.
اعضا
منوی اصلی
تا هر شب مطالب سایت براتون ایمیل بشه


دانلود نسخه اندروید یک دوستValid XHTML 1.0 Strict
[Valid RSS]
 


خوانندگان ثابت اخبار